تلفكس: 4-26151500      آدرس: كامرانيه شمالي، نبش شيباني، شماره 26، ساختمان شوآن، طبقه 2، واحد 202

مهم‌ترين علل آسيب ديدگي موها :

برس زدن بيش از حد و غلط: برس زدن در حد معمول اشكالي ندارد و جهت زدودن آلودگي و گرد و غبار و همچنين پخش كردن چربي پوست در تمام سطح موها و نيز ايجاد ظاهري آراسته مفيد است، اما در صورتي كه موها را بيش از حد برس بزنيد و يا موهايي را كه داخل هم فرو رفته‌اند به شدت به وسيله برس جدا كنيد و يا اينكه موها را بر خلاف جهت به وسيله يك برس نوك تيز شانه بزنيد باعث آسيب‌ديدگي موها مي‌شويد.

تحت كشش قرار دادن موها: به اين صورت كه موها را محكم ببنديد، مثل بستن موها با كش به شكل دم اسبي و يا اينكه آنها را خيلي محكم ببافيد. اين كار علاوه بر آسيب رساندن به ساقه مو مي‌تواند باعث ريزش مو از ريشه ي آن شود كه در صورت تكرار به طاسي دايمي آن ناحيه منجر مي‌گردد.

فر زدن موهاي صاف يا صاف كردن موهاي فر: فر زدن باعث شكستن پيوندهاي گوگردي موجود در ساختمان موها مي‌شود و در نتيجه موها قدرت خود را از دست مي‌دهند و به راحتي مي‌شكنند. پس از انجام اين كار قدرت موها قابل برگشت نيست و آسيب وارد شده به آن قسمت از ساقه مو دايمي خواهد بود.

بي‌رنگ كردن مو (دكلره) و استفاده از رنگ موهاي دايمي: براي اين كار بايد مواد دكلره يا رنگ ها به جدار مو نفوذ كنند تا بتوانند عمل خود را انجام دهند. اين كار معمولا با استفاده از مواد مخربي نظير آب اكسيژنه صورت مي‌گيرد، بنابراين پس از رنگ كردن دايمي موها نبايد توقع داشته باشيم كه موها حالت و قوام قبلي را داشته باشند. چنين موهايي سست و شكننده مي‌شوند و درخشش خود را از دست مي‌دهند و الكتريسيته ساكن باعث حالت نگرفتن آنها مي‌شود.استفاده بيش از حد از وسايل گرمازا مانند بيگودي برقي و سشوار: براي خشك شدن موها بهترين راه، آن است كه موها را به تدريج و با يك حوله خشك كنيد و استفاده از سشوار براي سرعت بخشيدن به روند خشك شدن مو و يا حالت دادن آن مي‌تواند، باعث آسيب رسيدن به موها شود. در صورت استفاده از سشوار بهتر است آن را با درجه كم و از فاصله دور به كار بريد.

عوامل محيطي به خصوص نور آفتاب: يكي از مهم‌ترين علل فرسودگي موها تماس طولاني ‌مدت با نور خورشيد است. تابش نور خورشيد باعث ايجاد راديكال‌هاي آزاد در ساقه مو مي‌شود كه شبكه پروتئيني ساختمان مو را تغيير مي دهند و باعث خراب‌تر شدن موها مي‌گردند. براي جلوگيري از اين مساله بايد هنگام كار در زير آفتاب، از كلاه استفاده كرد.

عادت به بازي كردن با موها: اين مساله يك وضعيت رواني خاص است كه بايد ابتدا مشكل رواني را بر طرف كرد.


ریزش مو ارثی است؟
نمی توان با قاطعیت به این پرسش پاسخ داد. ریزش مو ممکن است ارثی یا غیرارثی باشد. در ریزش موی ارثی، موها از ناحیه پیشانی تا فرق یا تاج سر شروع به کم شدن می کنند. این حالت در آقایان به شکل طاسی و در خانم ها با کم پشتی موها جلوه می کند، به طوری که کف سر و لابلای موها دیده می شود. زمانی ریزش مو در خانم ها ارثی است که با جوش صورت، موهای زائد و اختلال های قاعدگی همراه نباشد چون در این صورت می تواند علت هورمونی داشته باشد. گاهی هم همه موهای سر با هم می ریزند یا دچار کاهش حجم می شوند.