تلفكس: 4-26151500      آدرس: كامرانيه شمالي، نبش شيباني، شماره 26، ساختمان شوآن، طبقه 2، واحد 202

رفع چروك دور دهان

چین و چروک ها عمدتا در بخش هایی از بدن که بیشتر در معرض نور خورشید قرار می گیرند، مثل صورت، گردن، پشت دست ها و قسمت جلوی بازو بوجود می آیند. چین و چروک ها به دو دسته تقسیم می شوند: چین های سطحی ریز و چروک های عمیق تر. در صورتی که چین و چروک هایی که دارید شما را اذیت می کنند، یا در صدد جلوگیری از بوچود آمدن آنها هستید، روش هایی درمانی برای کمک به شما وجود دارد. چین و چروک صورت شامل خط اخم، خط لبخند، خطوط گوشه لب ها، چین های دور چشم و چین های لب و چروک پیشانی می باشد.

علت و عوامل
عواملی که بوجود آمدن چین و چروک پوست صورت و پوست را تحریک می کنند از قرار زیر هستند:

کشیدن سیگار
ـ نوع پوست ( افرادی که پوست روشن تر و چشم های آبی دارند بیشتر در معرض آسیب نور خورشید قرار می گیرند)
ـ وراثت ( برخی از خانواده به چین و چروک بیشتری دچار می شوند)
ـ قرار گرفتن در معرض نور خورشید

با وجود این که نمی توانید تمامی این عوامل را کنترل کنید، شما می توانید در مورد برخی از آن ها اقداماتی صورت دهید: قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید و سیگار نکشید.

درمان چین و چروک
Beautiful young woman washing her face
روش های متعددی برای به حداقل رساندن چین و چروک های پوستی و حتی از بین بردن آن ها وجود دارد.

با لیزر
جوان سازی پوست با لیزر روشی درمانی برای کاهش چین و چروک و مشکلات پوستی است که با آکنه یا قرار گیری در معرض نور خورشید بوجود آمده است. این روش لیزر درمانی پرتوهای پالس دار متمرکز و کوتاه نوری را در پوست نامنظم معطوف می کند. جوان سازی پوست با لیزر تهاجمی پوست را به صورت دقیق و لایه به لایه از بین می برد که رشد فیبرهای کلاژن جدید را تحریک می کند.
این روش لیزر درمانی همچنین منجر به مشکلات تغییر رنگ پوست کمتری بوجود می آورد. روش جوان سازی پوست با لیزر غیرتهاجمی بوجود آمدن کلاژن جدید سالم تر را تحریک می ند و به ترمیم ظاهر پوست کمک می کند و زمان از کار افتادگی خیلی کمی نیاز دارد. تکنولوژی لیزر فرکشنال جدید نیز در دسترس است. نور لیزر در یک شبکه عرضه می شود و باعث می شود که پوست نرمال درمان نشده در ناحی درمان شده باقی بماند که منجر به بهبودی سریع تر می شود.

افراد مناسب جوانسازی پوست با لیزر
در صورتی که چین و چروک پیشانی، دهان، یا جای زخم های ناشی از آکنه یا پوستی دارید که پس از روش لیفتینگ صورت واکنش دهی مناسبی ندارد، گزینه مناسبی برای روش جوان سازی پوست با لیزر هستید. در صورتی که آکنه فعالی دارید یا اخیرا با داروی آکوتان آکنه خود را درمان کرده اید، برای انجام این روش درمانی مناسب نیستید.
توجه: باید به مدت سه ماه پس از انجام این روش درمانی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

تزریق بوتاکس
بوتاکس یک روش درمانی است که از سم بوتولینیوم گرفته می شود و سیگنال های شیمایی که باعث انقباض عضلات می شوند را مسدود می کند. بوتاکس در عضلاتی تزریق می شود که انقباض آنها باعث چین و چروک هایی مثل چین و چروک های بین ابروها و چین و چروک هایی گوشه لب می شود. اثرات تزریق بوتاکس معمولا سه تا چهار ماه باقی می ماند. وقتی تاثیر بوتاکس از بین رفت، عضلات بار دیگر فعال می شوند و چین و چروک ها بازسازی می گردند. این روش درمانی سپس تکرار می گردد.در صورتی که می خواهید این تزریقات را تکرار نکنید،چین و چروک های شما همانند قبل بر می گردند. تزریق بوتاکس برای شل کردن عضلات کوچک دور دهان استفاده می شود که این کار چین و چروک ها را کاهش می دهد یا از بین می برد.

تزریق ژل
برای پرد کردن چین و چروک هایی که باقی می مانند و فرورفتگی بوجود آمده به تزریق ژل نیاز است. چین های برجسته دور دهان، بینی و چانه بیشتر از نواحی دیگر درمان می شود. اغلب ژل های قابل تزریق مورد استفاده تاثیری موقتی در حدود ۴ تا ۶ ماهه دارد و پس از آن تزریق ژل باید تکرار شود. اسید هیالورونیک پر کاربرترین ماده مورد استفاده است. عوارض جانبی این روش شامل کبودی، ورم موقتی و درد است. در موارد بسیار نادر، نکروز پوستی ممکن است بوجود بیاید.

تزریق چربی
با افزایش سن، صورت ما اثرات، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و چندین سال حرکت عضلات صورت مثل خندیدن، جویدن و چپ نگاه کردن را نشان می دهد. بافت های بوجود آورنده ای که باعث جوان و پر به نظر رسیدن پوست ما می شود شروع به تجزیه می کنند و اغلب خط لبخند، چروک های دور لب و چروک های صورت را در جاهایی که حرکت عضلات اتفاق افتاده است را بوجود می آورند.

تزریق بافت نرم ، عموما با چربی قابل تزریق، به پر کردن این چین و چروک ها کمک می کند و به صورت موقتی ظاهر جوان تر و پوست صاف تری را برای شما ارائه می کند. این چربی ها در حین تزریق در زیر پوست نواحی گود افتاده و دارای چین و چروک پوست را پر می کنند. آنها همچنین باعث می شوند که لب ها و گونه ها نیز پر شود. روش تزریق چربی به تنهایی یا در کنار یک روش جوان سازی پوست مثل لیزر درمانی یا یک روش بازسازی فرم صورت مثل لیفتینگ صورت مورد استفاده قرار می گیرد.
میکرودرم و لایه برداری

میکرودرم و پیلینگ شیمایی ( لایه برداری پوست) دو روش سنتی برای جوانسازی پوست هستند. روش میکرودرم تا حدود زیادی به مهارت و تجربه فردی بستگی دارد که این عمل را انجام می دهد . عوارض جانبی این روش شامل ایجاد جای زخم و تغییر رنگ پوست می شود.

نحوه جلوگیری
بهترین روش برای جلوگیری از بوجود آمدن چین و چروک این است که همیشه در حین رفتن به بیرون از یک کرم ضد آفتاب معدنی استفاده کنید .علت این کار این است که اغلب علائم پیری ناشی از قرار گرفتن تصادفی در معرض اشعه های فرابنفش می باشد. اما حتی با انجام این کار نیز از بین رفتن کلاژن و انعطاف پذیری پوستی حتمی است.