تلفكس: 4-26151500      آدرس: كامرانيه شمالي، نبش شيباني، شماره 26، ساختمان شوآن، طبقه 2، واحد 202

راه حلی برای پوسته نشدن ناخن ها
ماسک گیاهی برای درمان پوسته دست پوستی زیبا و روشن با این مـاسك‌ها! راه میانبر برای جوان سازی پوست !؟ پیشگیری از پوسته شدن ناخن ها علت پوسته پوسته شدن اطراف ناخنها چيست؟ پوسته پوسته شدن دور ناخن  پوسته پوسته و لایه لایه شدن روی ناخنها پوسته پوسته شدن ناخنها را چطور برطرف کنیم؟ نکاتی طلایی در خصوص پوسته شدن اطراف ناخن پوسته پوسته شدن ناخنها را چطور برطرف کنیم؟ چی باعث ریش ریش شدن پوست دور ناخن می شود. و راه درمانش چیست؟   دلیل پوسته شدن کنار ناخن ها و لب ها چیست ؟ عوارض کاشت ناخن جهت جلوگیری از پوسته شدن صورت چه کرم نکاتی طلایی در خصوص پوسته شدن اطراف ناخن تو با تو پوسته هاي گوشه ناخن را دستكاري نكنيد چی باعث ریش ریش شدن پوست دور ناخن می شود. و راه درمانش چیست؟

برای پیشگیری از پوسته شدن ناخن ها ، ویتامین مصرف کنید
با توجه به اینکه کمبود ویتامین ، عامل اصلی در پوسته پوسته شدن ناخن ها محسوب می شود ، بنابراین مصرف مواد مغذی به خصوص ویتامین a مانع از بروز این عارضه خواهد شد .
ناخن ها در اثر تغییرات طبیعی و غیر طبیعی هم چون حاملگی و بیماری هایی نظیر مشکلات عروقی ، ریوی ، پسوریازیس و … دچار عوارضی هم چون لکه های سفید ، انحناء ، رشد نا موزون ، جدا شدن ناخن از بستر زیرین ، تغییر رنگ و فرورفتگی های سطحی می شوند .

 

بهترین زمان تمییز کردن ناخن ها ، پس از استحمام است . به دلیل اینکه اساس ناخن ، کراتین بوده و از گوگرد زیادی تشکیل شده است ، بنابراین کوچک ترین آسیبی می تواند باعث تغییر شکل در سطح ناخن شود .
کوتاه کردن تاخن ها بهتر است با سوهان مرغوب انجام شود که ناخن ها کمتر در معرض شکست و شکاف قرار گیرند . همچنین بهتر است نوک انگشتان با کرم های مرطوب کننده و نرم کننده ناخن ماساژ داده شود .
لازم به ذکر است که ناخن دست به طور متوسط هر یک ماه سه میلی متر و ناخن پا در هر سه ماه ، سه میلی متر رشد می کند . همچنین ، رشد ناخن ها در مردان و کودکان کمتر از 14 سال و زنان باردار نسبت به سایرین سریع تر است .


چگونه به ناخن های خود زیبایی بدهیم؟
ناخن ها را با روغن سیر ماساژ دهید؛این درمان قدیمی خیلی زود به رشد و قوی شدن ناخن ها منجر خواهد شد.برای حفظ روغن بر روی دست و برای جلوگیری از پخش شدن بوی آن به اطراف ،دستکش پلاستیکی بپوشید و اجازه دهید روغن به مدت حداقل ۱۵ دقیقه روی دستتان بماند.پس از این که دستان خود را خوب شستید نصف یک لیمو ترش را به روی پوست آن ها بمالید تا بوی سیر از بین برود.

لوسیون برای ناخن:
یک قاشق ید سفید را با یک قاشق آب لیمو ترش مخلوط کنیدو روزانه چند بار به ناخن ها بمالید .با استفاده از این لوسیون ناخن های شما زیبا و شفاف می شود.همچنین این لوسیون از شکسته شدن ناخن ها جلوگیری می کند.


چگونه از ایجاد حباب بر روی لاک ناخن جلوگیری کنیم؟
برای پیشگیری از ایجاد حباب روی ناخن ها ،ظرف محتوی لاک را قبل از مصرف تکان ندهید. بطری حاوی لاک را به آرامی به طرف پایین و بالا حرکت دهید و آن را ا ملایمت درون دست ها ی خود بچرخانید.

با ناخن های ضعیف باید چه کنیم؟
مالیدن ناخن ها سبب قوی شدن آن ها می شود.ماساژ دادن ناخن ها نه تنها آنها را صاف و درخشنده می کند بلکه با افزایش جریان خون در قسمتی که رشد ناخن از آن جا آغاز می شود ناخن را قوی می سازد.

تقویت ناخن ها:
روزی ۵ دقیقه ناخن را در روغن گرم یا سرکه ی انگور قرار دهید.روغن زیتون و سرکه ، ناخن را مقاوم تر می کند و مانع شکستن فوری آن ها می شود.

چگونه نقاط سفید روی ناخن ها را برطرف کنیم؟
برای برطرف کردن این نقاط سفید باید به رژیم غذایی خود (روی) بیفزایید همچنین می توانید از داروهای مکمل حاوی روی یا از مواد غذایی غنی از روی چون تخم مرغ ، شیر ، و جگر استفاده کنید.


خرد شدن لاک ناخن به چه دلیل است؟
هر نوع لاک ناخن،زمانی که بر روی ناخن های خشک و شکننده استفاده شود خرد خواهد شد زیرا انعطاف خود را از دست خواهد داد.روزانه ناخن های خود را با روغن زیتون ماساژ دهید.
برای درمان ناخن های شکننده از سوهان ناخن برای صاف کردن گوشه ها استفاده کنید و بر روی نقاط شکسته شده جلا دهنده بزنید.سپس اجازه دهید جلادهنده خشک شود و دوباره تمام ناخن را با جلادهنده پوشش دهید.

پوسته پوسته شدن ناخن :
این مشکل اغلب به دلیل قرار گرفتن ناخن ها در معرض مواد شیمیایی و شوینده ها به وجود می آید.از مصرف استون و شستن ظروف بدون دستکش بپرهیزید.هر روز ناخن هایتان را با روغن ویتامین E مرطوب کنید.همچنین لاک ناخن خود را با ناخنتان نکنید زیرا همواره با کنده شدن ورقه های لاک ، لایه ای از سطح خارجی ناخن شما نیز کنده می شود.

چگونه از بد رنگ شدن ناخن ها جلوگیری کنیم؟
بد رنگ شدن ناخن های خود را با قرار دادن گلوله ی پنبه ای آغشته به سرکه بر روی ناخن هایتان و فشار دادن آنها به مدت یک دقیقه درمان کنید.

استحکام ناخن ها :
دو قاشق سوپ خوری آب آناناس + دو قاشق غذا خوری زرده تخم مرغ + نصف قاشق چای خوری سرکه انگور همه را مخلوط کرده و نیم ساعت ناخن ها را در آن قرار دهید.

ناخن قاشقی نشانه چیست؟
ناخن قاشقی (koilonychias)، شرایطی است که در آن ناخن انگشتان مخصوصا انگشتان دست، گود و فرورفته می شوند. در این شرایط ناخن ها ممکن است نازک و شکننده، ضعیف و نرم نیز شوند.

ناخن قاشقی دست
اگر ناخن قاشقی طی چند ماه خودبخود خوب شود، نیاز به اقدام درمانی دیگری ندارد. اما اگر این مشکل بعد از چند ماه همچنان ادامه پیدا کند، مراجعه به پزشک ضروری خواهد بود.

نشانه های ناخن قاشقی
ناخن قاشقی شکل، با فرورفتن و همچنین پهن و صاف شدن سطح ناخن تشخیص داده می شود. در این شرایط ناخن ها ممکن است خشک و شکننده و یا نرم و نازک و انعطاف پذیر شوند. فردی که ناخن های فرورفته و مقعر دارد، معمولا شکسته شدن و ترک خوردن مکرر ناخن ها را نیز تجربه می کند.

دلایل ایجاد ناخن قاشقی شکل
دلیل شایع قاشقی شکل شدن ناخن ها، کم خونی ناشی از کمبود آهن یا آنمی فقر آهن است. البته در شرایط زیر نیز ممکن است ناخن قاشقی شکل شود:
- جویدن ناخن ها
- آسیب ناخن ها
- سابقه خانوادگی و ارثی
- بیماری قارچی و عفونت ناخن
- سایر اختلالات بالینی نظیر بیماری های قلبی و بیماری های ریوی
 


قاشقی شکل شدن ناخن می تواند در اثر پاسخ بدن به کمبود برخی مواد لازم برای حفظ سلامتی باشد. به طور معمول زمانی که نیاز بدن به برخی مواد تامین نشود، لبه های خارجی ناخن به جای خوابیدن روی پوست انگشتان و ایجاد برآمدگی طبیعی بر سطح ناخن، برجسته خواهد شد. اگرچه این شرایط می تواند به معنی وجود اختلال بالینی جدی تری نیز باشد.
برای بهبود کوتاه مدت این وضعیت، می توانید از کرم های موضعی برای کاهش خشکی ناخن ها استفاده کنید

1- کمبود مواد مغذی در رژیم غذایی
زمانی که ناخن، شکل مقعر و فرورفته به خود می گیرد، می تواند نشانه کمبود مواد مغذی مخصوصا آهن و ویتامین B12 باشد. زمانی که مقادیر خونی این موادغذایی حتی برای زمانی کوتاه، کاهش یافته و به کمتر از نیاز بدن می رسد، می تواند باعث مقعر شدن ناخن ها شود. البته ناخن قاشقی شکل می تواند در اثر دریافت ناکافی پروتئین در رژیم غذایی نیز ایجاد شود.

2- بیماری خطرناک
گاهی این علامت بر روی ناخن ها می تواند نشانه بیماری جدی تری باشد. بسیاری از افرادی که بیماری لوپوس و یا رینود دارند، در ابتدا با همین علامت قاشقی شدن ناخن به پزشک مراجعه کرده اند. افراد دیابتی نیز نسبت به سایر افراد به قاشقی شکل شدن ناخن ها مستعد ترند. فراموش نکنید اگر فرورفتگی ناخن ها در شما به دلیل کمبود ویتامین B12 باشد، در صورت عدم درمان سریع، می تواند به کم خونی شدید و مهلک در فرد بینجامد.

3- سایر علل
مواجهه با برخی ترکیبات شیمیایی می تواند به قاشقی شکل شدن ناخن ها منجر شود. محصولات نفتی خاصی هستند که مواجهه طولانی مدت با آنها در بسیاری از افراد، ناخن قاشقی شکل را ایجاد کرده است. به همین خاطر، استفاده از دستکش مناسب هنگام کار کردن با ترکیبات شیمیایی، بهترین توصیه برای در امان ماندن از تاثیرات سوء آنها بر ناخن ها خواهد بود.

درمان ناخن قاشقی
به طور کلی درمان ناخن قاشقی شکل، وابسته به علت اصلی بیماری است. نمی توان گفت که از همان اول برای درمان ناخن قاشقی شکل به تغییر رژیم غذایی اکتفا کنیم. اگر قاشقی شکل شدن و یا حتی مسطح شدن سطح ناخن به دلیل بیماری زمینه ای خاص باشد، مراجعه به پزشک ضروری خواهد بود. پزشک با گرفتن تست های بالینی، علت را تشخیص خواهد داد. زمانی که فرورفتگی ناخن ها به دلیل کم خونی ناشی از کمبود آهن و یا هر کمبود مواد مغذی در رژیم غذایی باشد، مکمل آهن و تغییرات رژیم غذایی به راحتی وضعیت را بهبود خواهد داد. اگر دلیل این بیماری، آسیب به ناخن ها و ضربات فیزیکی باشد، فرورفتگی ناخن طی چند ماه بهبود خواهد یافت. اما برای بهبود کوتاه مدت این وضعیت، می توانید از کرم های موضعی برای کاهش خشکی ناخن ها استفاده کنید. فراموش نکنید که غفلت از مراجعه به پزشک برای تشخیص و درمان اصلی هرگز جایز نخواهد بود.