تلفكس: 4-26151500      آدرس: كامرانيه شمالي، نبش شيباني، شماره 26، ساختمان شوآن، طبقه 2، واحد 202

پاكسازي و جوانسازي پوست
احتمالا تا به حال شنيده ايد كه پوست نياز به لايه برداري دارد،در مراقبتهاي پوستي هر فردي بايد حتما از ماسكها و كرمهاى لايه بردار متناسب با پوست فرد استفاده شود،مثلا اگر پوست خشك و حساس باشد بايد از لايه برداري كه AHAدارد استفاده شود تا فقط خشكي پوست برطرف شودو لايه سطحي پوست برداشته ميشود در پوستهاي چرب و آكنه دار از لايه برداري كه BHA دارد استفاده ميشود چون اين اسيد از سطح پوست وكمي عميق تر از منافذ لايه برداري ميكند از فوايد پاكسازي پوست ميتوان از جذب بهتر كرمها و ماسكهاي درماني صحبت كرد،زيرا پوست كاملا آماده پديرش هر نوع درمان ميشود و نيز جذب بهتري براي استفاده كرمهاي هوم كر را دارد،در پاكسازي از ماساژ صورت نيز استفاده ميشود كه با توجه به ماساژي كه به پوست داده ميشود گردش خون سريع تر ميشود و عمل كلاژن سازي انجام ميگيرد بعد از مراحل پاكسازي و ريلكسينگ پوست درمان هاي مختلف با توجه به نوع پوست افراد صورت ميگيرد كه شامل شفاف سازي پوستهاي كدر،ليفتينگ و ضد چروك توسط ماسكهاي جلبكي و آبرسانى و كنترل چربي پوست انجام ميشود.
اكسى تراپى:در اين روش بعد از پاكسازى كامل پوست،از پيلينگ ژل كه اسيد ميوه صد در صد مينرال ميباشد استفاده مى شود،كه پوست را آماده دريافت اكسيژن خالصى كه توسط ژل هاى ١ و٢ توليد مى شود،مى كند،اين درمان مخصوص همه نوع پوست،مخصوصا چرب و پوستهاى كدر است كه با دريافت اكسيژن خالص شفاف و زيبا ميشود،همچنين كمك به كمرنگ شدن لكها مى شود

میکرودرم ابریژن چیست؟
میکرودرم یا میکرودرم ابرژن یا روشی غیرتهاجمی برای پاکسازی پوست است. در این روش پاکسازی پوست لایه بالایی سلول های مرده پوست لایه برداری یا صیقل داده می شوند، و درعین حال رشد کلاژن تحریک می شود تا پوست سالم جدید که ظاهر بهتری دارد و صاف تر است، نمایان شود. چین و چروک های ریز، درمان منافذ باز پوست، کک مک،لکه ها، کمرنگی پوست و لکه های خورشیدی و آفتاب سوختگی پوست را مخصوصا با جلسات درمانی منظم می توان بهبود بخشید. محصولاتی مثل مرطوب کننده، کرم ها و لوسیون ها آسان تر جذب می شود و از این رو پس از انجام روش میکرودرم ابریژن تاثیرگذاری بیشتری دارند. این روش درمانی بدون درد و کم ریسک است و می توانید آن را برای زیباتر به نظر خود مورد استفاده قرار دهید.

زمان مراجعه برای انجام روش میکرودرم ابریژن
• در صورتی که می خواهید پاکسازی پوست صورت انجام دهید پوست خود را روشن کنید و پوست سالمی دارید
• در صورتی که لکه خورشیدی، جای زخم آکنه یا چین و چروک ریز دارید
• در صورتی که حفره های پوست شما مسدود شده باشند و اغلب دانه های سرسیاه یا سرسفید در پوست شما بوجود می آید
• در صورتی که می خواهید پوست سالم و شفافی داشته باشید

چه کسانی می توانند روش میکرودرم ابرژن را انتخاب کنند
میکرودرم ابریژن یکی از روش های پاکسازی پوست می باشد که در واقع هیچ محدودیتی برای انوع پوست وجود ندارد.

آمادگی برای انجام میکرودرم ابریژن
متخصص مراقبت های پوستی یا جراح پلاستیک دستورالعمل های پیش از عمل جامعی را برای شما عرضه می کند، به تمامی سوالاتی که می پرسید جواب می دهد، سابقه پزشکی شما را به طور کامل بررسی می کند و برای بررسی آمادگی شما برای انجام این روش، شما را معاینه می کند. آنها در مورد موارد زیر از شما سوالاتی می پرسند؟
• زخم یا برش باز در صورت که منجر به عفونت می شود
• داروهایی مثل ترتینون که باعث حساسیت پوستی می شود
• هر بیماری پوستی که با روش میکرودرم ابرژن شدت پیدا می کند.

روز انجام میکرودرم ابرژن
• روش میکرودرم ابرژن در یک بیمارستان معتبر، مرکز مراقبت های پوستی سیار یا مرکزجراحی صورت می گیرد. هر جلسه درمان بین نیم ساعت تا یک سال طول می کشد، اما ممکن است بیشتر از این هم بشود.
• پس از یک دوره نظارتی کوتاه مدت می توانید به خانه برگردید، مگر اینکه شما و جراح پلاستیک شما برنامه های دیگری برای دوره بهبودی فوری پس از درمان داشته باشید.

نحوه انجام روش میکرودرم ابرژن (نحوه پاکسازی پوست با میکرودرم ابرژن)
اغلب مواقع، این روش توسط یک متخصص مراقبت های پوستی در مطب جراح پلاستیک یا مرکز پزشکی صورت می گیرد.

روش میکرودرم ابرژن معمولا به دو صورت انجام می شود:

میکرودرم ابرژن کریستالی
در این نوع میکرودرم ابرژن، یک هندپیس کریستال هایی را در سطح پوست ساطع می کند که منجر به یک فرآیند براق سازی یا خراش اندازی ملایم می شود. سپس سلول های مرده پوست به همراه کریستال ها یا فورا درهندپیس مشابه در یک فرآیند ثانویه ساکشن می شوند.

میکرودرم ابرژن سرالماسی
در این نوع میکرودرم ابرژن، برای پاکسازی پوست صورت، یک هندپیس سر الماسی مورد استفاده قرار می گیرد که با ملایمت سلول های مرده پوست را خراش می اندازد و لایه برداری می کند. همانند روش میکرودرم ابرژن کریستالی، پوست مرده یا فورا درهندپیش مشابه یا در یک فرآیند ثانویه ساکشن می شود. روش میکرودرم ابرژن سر الماسی برای نواحی نزدیک به چشم (مانند زیر چشم) ایمن تر است و در نواحی حساس یا پوست های حساس تر، انعطاف پذیری بیشتری دارد.
این روش ممکن است برای افزایش تاثیرگذاری با یک روش لایه برداری شیمیایی ملایم ترکیب شود. فورا پس ازانجام روش میکرودرم، یک مرطوب کننده دارای SPF استعمال می شود تا به پوست آبرسانی شوند و از آن محافظت شود. شایان ذکر است که در صورتی که بیماری شدید پوستی مثل آکنه گسترده و عمیق، اگزما، روزاسه یا آماس پوست دارید، جراح پلاستیک توصیه های دیگری برای شما دارد. عارضه های پوستی، زخم های باز، تبخال و بیماری دیگر قبل از انجام روش میکرودرم ابرژن به روش های درمانی دیگری نیاز دارند.

مراقبت های بعد از میکرودرم ابرژن و بهبودی
پزشک در مورد زمان از سرگرفتن فعالیت ها روزمره و کار با شما صحبت می کند. پس از درمان، شما و فرد مراقب شما دستورالعمل هایی در مورد مراقبت های پس از جراحی دریافت می کنید که شامل اطلاعاتی در مورد موارد زیر است:
• علائم نرمالی که تجربه می کنید
• علائم و عوارض جانبی احتمالی

از فواید اصلی روش میکرودرم ابرژن می توان به عوارض جانی و مدت از کار افتادگی جزئی اشاره کرد. مکش و لایه برداری ممکن است بسته به حساسیت پوست فرد، باعث ورم و قرمزی جزئی پوست شود. پس از استعمال یک مرطوب کننده حاوی SPF، پوست شما خیلی سریع به وضعیت اولیه خود برمی گردد. می توانید آرایش کنید و فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید.
همانند اغلب روش های غیرتهاجمی، توصیه می شود که قبل از انجام هر گونه فعالیت سنگین پس از جراحی، 24 ساعت صبر کنید. همیشه توصیه می شود که در خارج از خانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا پوست شما از اشعه های زیان بار فرابنفش در امان باشد.
در صورتی که دردی شدید یا طولانی مدتی دارید، یا ورم یا قرمزی در پوست خود احساس می کنید، با پزشک جراح تماس بگیرید تا متوجه شوید این علائم طبیعی است یا نشان دهنده بروز مشکلی است.

نتایج میکرودرم ابرژن
چند روز پس از انجام میکرودرم ابرژن می توانید شاهد پوستی شفاف و سالم باشید، اما بهترین نتایج پس از انجام چندین جلسه درمانی مکرر بدست می آید. تعداد جلسات درمان توصیه شده برای بدست اوردن نتایج بهینه بین پنج تا دوازده جلسه است که بین هر کدام دو تا چهار هفته فاصله باید وجود داشته باشد. پس از بدست آمدن نتایج اولیه، حفظ نتایج نیازمند تکرار جلسات درمان به صورت منظم است.
پیروی از تمامی دستورالعمل های جراح بسیار مهم است. جراح دستورالعمل های کامل درمورد علائم طبیعی و علائم و عوارض جانبی احتمالی برای شما ارائه می کند. شایان ذکر است که دوره بهبودی هر فرد متفاوت است.

مراجعه به پزشک بعد از انجام میکرودرم ابرژن
برای امنیت و همچنین بدست آوردن سالم ترین و زیباترین نتایج، بسیار مهم است که در زمان های تعیین شده و هر موقعی که تغییری در پوست خود احساس کردید، برای معاینات بعدی به مطب پزشک جراح مراجعه کنید. در صورت داشتن سوال یا مشکل، حتما آن را با پزشک جراح در میان بگذارید.

عوارض میکردرم ابريژن
تمامی روش های جراحی تا اندازه ای خطرناک هستند. بعضی از عوارض جانبی احتمالی تمامی جراحی ها به صورت زیر است:
• واکنش بد به بیهوشی
• تجمع خون یا مایع در زیر پوست که باید از بین برود
• عفونت و خونریزی
• تغییر در حواس
• ایجاد جای زخم
• واکنش های آلرژیک
• آسیب به ساختارهای بوجود آورنده
• نتایج نامطلوب که نیاز به روش های جراحی بیشتر را لازم می کند
خوشبختانه، روش میکرودرم ابرژن خطرات بسیار کمی را دارد. در صورتی که بیماری یا مشکل پوستی از قبل دارید که با ایجاد عفونت یا نتایج منفی شما را در معرض خطر قرار دهد، در این مورد با پزشک متخصص مراقبت های پوستی یا جراح پلاستیک صحبت کنید.
یک جراح آموزش ندیده و بی تجربه باعث می شود که هر جراحی خطرناک شود. مطمئن شوید که این روش جراحی توسط یک جراح زبده صورت می گیرد.
برای بدست آوردن نتایج بهتر و به حداقل رساندن خطرات مشخص، بسیار مهم است که جلسات درمانی خود را ادامه دهید.